Zástupci firem chtějí, aby stát vyjmul část benefitů z daňového stropu

Dvě pětiny firem od začátku roku omezily zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z průzkumu Hospodářské komory mezi jejími členy. Učinily tak kvůli lednovému zavedení stropu na daňové zvýhodnění benefitů. Vláda ho nastavila na polovinu průměrné mzdy ročně, tedy asi na 22 tisíc korun. Zástupci firem nyní po státu chtějí, aby část benefitů z daňového stropu od příštího roku vyňal.

JtDg6WfJedny z nejvíce využívaných benefitů, které podléhají daňovému stropu, jsou příspěvky na dovolenou, pojišťovnou nehrazené očkování, nebo pohyb. Firmy si ale musí od nového roku rozmyslet, co si mohou dovolit nabídnout pracovníkům navíc.

„Je problém ve změně benefitů zejména u malých a středních firem, které to i oznamovaly dopředu. Pro ně hlídání výše zaměstnaneckých benefitů, toho stropu, který nastavil vládní balíček, je zvýšená administrativní zátěž,“ podotýká viceprezidentka Hospodářské komory a prezidentka České komory fitness Jana Havrdová.

Po novém roce systém benefitů zachovalo asi šedesát procent firem. Některé ale musely zredukovat počet nebo výši příspěvků, skoro desetina pak tyto výhody přestala poskytovat úplně.

Hospodářská komora argumentuje, že omezení daňového zvýhodnění benefitů, mezi které patří i příspěvky na cvičení, má negativní dopad na zdraví populace a tím i na její práceschopnost. Zdravotní a sociální benefity chce proto vyjmout z daňového stropu.

Zdroj: ČT24

Adresa

Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám

Napište nám

sekretariat@noveodbory.cz

Datová schránka: ica7eus

Odkazy