ČMKOS ohlásila na 21.května demonstraci

Na úterý 21. května 2024 ČMKOS ohlásila protest proti změnám v zákoníku práce a v oblasti důchodů, které připravuje současná vláda. Protestní akce začně ve 12 hodin na Malostranském náměstí v Praze.

Snímek obrazovky 2024 05 07 053848Proti čemu se bude protestovat?

  • Proti propouštění bez udání důvodu. Takové opatření nikomu nepomůže a mnohé může poškodit. Je nepřijatelné ještě více zhoršovat situaci zaměstnanců a zaměstnankyň. Je nepřípustné, aby zákoník práce otevíral dveře diskriminaci.
  • Proti rušení zaručených mezd. Zaručené mzdy zohledňují náročnost práce a jejich zrušení není fér. Odmítáme politiku levné pracovní síly.
  • Proti prodlužování zkušební doby. Je to jen další nástroj, který zvýší nejistotu pracujících. Ani po 3 měsících člověk nebude vědět, jestli v zaměstnání s ním do budoucna počítají.
  • Proti zkracování výpovědní doby. Znamenalo by, že propuštění zaměstnanci a zaměstnankyně budou mít mnohem méně času najít si novou práci. Jedná se opět o zhoršení jejich postavení.
  • Proti prodlužování věku odchodu do důchodu. Je nepřijatelné, aby se věk odchodu do důchodu zvyšoval do nekonečna. I proto, že v české společnosti činí věk dožití ve zdraví jen něco málo přes 61 let. Navíc zaměstnanci*kyně v ČR odpracují za svůj produktivní věk mnohem více času, než je tomu ve vyspělých zemích Evropy.

Náš svaz odmítá výše uvedené body a změny prosazované současnou Vládou. Proto podporujeme veškeré protestní akce!

Zdroj: Protest 21. května v pravé poledne - ČMKOS (cmkos.cz)

 

Adresa

Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám

Napište nám

sekretariat@noveodbory.cz

Datová schránka: ica7eus

Odkazy