V Litomyšli jednalo Předsednictvo svazu

V úterý a středu 25. a 26. května se v Morašicích u Litomyšle sešlo Předsednictvo svazu na svém XXXIV. zasedání. V rámci dvoudenního zasedání se Předsednictvo zabývalo činností svazu, dalšími vnitrosvazovými záležitostmi a aktuálními tématy v rámci meziodborové spolupráce. 

Podporujeme ohlášenou stávku zaměstnanců v justici

Svazu Nové vyjadřuje plnou podporu ohlášené stávce zaměstnanců v justici avizované stávce ohlášené Odborovým svazem justice na příští středu 29. května.

Blíží se volby do Evropského parlamentu

Již za dva týdny se v celé Evropské unii budou konat volby. V těchto volbách si budeme volit poslance a poslankyně Evropského parlamentu, který je jediným přímo voleným nadnárodním shromážděním na světě. Poslanci Evropského parlamentu zastupují zájmy občanů EU na evropské úrovni.

Nad limit může zaměstnavatel požadovat práci přesčas jen na základě dohody

Zákoník práce v § 93 ZP zaměstnavatele omezuje při nařizování práce přesčas tak, že nařídit práci přesčas lze pouze v rozsahu zákonných limitů. Týdenní limit je maximálně 8 hodin a roční limit 150 hodin. Nad zákonem stanovené limity může zaměstnavatel požadovat práci přesčas jen na základě dohody se zaměstnancem.

Protestní akce ČMKOS zrušena

Tiskové prohlášení ČMKOS ke zrušení demonstrace dne 21. května 2024

Ve světle událostí, které se odehrály včera na Slovensku a se zřetelem k rozjitřené situaci v České republice, se Českomoravská konfederace odborových svazů rozhodla přispět k uklidnění situace tím, že ruší demonstraci svolanou na 21. května 2024. Činíme tak i po diskuzi se slovenskými kolegyněmi a kolegy z Konfederace odborových svazů Slovenské republiky, kteří nám dnes popsali aktuální situaci na Slovensku.

Podle Úřadu práce je volných pracovních míst dost

Když si v tuzemsku někdo začne hledat nové zaměstnání skrze inzeráty, tak jej možná překvapí, že jich je tak moc. Stačí si prohlédnout nabídku, jenž nabízí pracovní portály. Skutečná situace na pracovním trhu však vůbec není taková, jak to na první pohled vypadá.

Adresa

Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám

Napište nám

sekretariat@noveodbory.cz

Datová schránka: ica7eus

Odkazy