V Židlochovicích se uskutečnilo setkání nezávislých odborových svazů

Ve středu 24.dubna se na zámku v Židlochovicích uskutečnilo setkání nezávislých odborových svazů. Setkání inicioval Odborový svaz Bohemia a Odborový svaz pozemní a letecké dopravy. Cílem setkání bylo propojit a nastartovat komunikaci a spolupráci mezi nezávislými odborovými svazy a posilovat odborovou jednotu a zmenšovat odborovou roztříštěnost.

054645Účastníci setkání ve svém společném prohlášení deklarovali vůli provádět vzájemně prospěšnou spolupráci, koordinaci a konzultační, diskuzní, osvětovou a brainstormingovou činnost, jakož i sdílení zkušeností, služeb a informací s cílem efektivnějšího hájení oprávněných zájmů členů.

Účastníci se rovněž shodli na realizaci společné vize, spočívající ve vytvoření otevřené odborové platformy k prosazovaání společných zájmů a stanovisek.
Jelikož i náš svaz dlouhodobě oslovuje a komunikuje s několika odborovými a usiluje o posilování meziodborové spolupráce, tak jsme připraveni se do výstavby takové platformy zapojit.

Další setkání se uskuteční 5. června v Mělníku a toto setkání je otevřené i dalším odborovým organizacím, které mají zájem se zapojit, a tím propojovat a sjednocovat odbory.

Prohlášení účastníků

ČESKÁ REPUBLIKA