V úterý 7. listopadu se v Olomouci uskutečnilo XVIII. Shromáždění zástupců členských organizací našeho svazu.

Přítomní zástupci organizací tak v tomto projednali především aktuální situaci ve svazu a stav členské základny. Schválili změny Stanov svazu, změny v Sociálním fondu a schválili rozpočet na rok 2024.

V oblasti Sociálního fondu dojde od 1.1.2024 ke změnám ve výši jednotlivých dávek či rošíření možností čerpání příspěvků z fondu. Sociální fond je velmi oblíbený a důležitý prostředek přímé finanční pomoci jednotlivým členům.

Ve schváleném návrhu rozpočtu svazu pro rok 2024 je reagováno na zvyšující se režijní náklady svazu, které se daří pokrývat příjmy a celkový rozpočet je navržen jako mírně přebytkový. Projednána byla rovněž i pololetní účetní závěrka a výsledky hospodaření za první pololetí tohoto roku.

Diskutovány byly i další nabídky členům v oblasti oblíbených rekondičních pobytů v lázních, které se daří dojednat i pro další rok a nově i probíhající jednání s cestovní kanceláří o navázání spolupráce v oblasti pobytových a poznávacích zájezdů.

Náš svaz sice nepatří mezi ty velké svazy, přesto se snaží pro své členy dělat maximum služeb spojených s odborovou činností. Proto byly na Shromáždění i vyhodnoceny právní služby a poradenství, které jsou stěžejním piliřem odborové činnosti. To se mimo jiné projevuje pokračujícím zájmem o členství v našem svazu. V této souvislosti bohužel ve většině případů nemůžeme přijímat odborové organizace, které jsou zakládány či již aktivními členy jiných odborových svazů a jejichž stanovy toto výslovně zakazují.

Součástí Shromáždění bylo i školení z oblasti pracovního práva, které reagovalo především na aktuálně platnou tzv."transpoziční novelu" Zákoníku práce, kde dochází v řadě oblastí ke zcela zásadním změnám.

Další Shromáždění se uskuteční na jaře roku 2024 opět v Olomouci. Zápis z jednání Shromáždění je k dispozici na intranetu svazu.

ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám