V Olomouci se sešli zástupci členských organizací svazu

Ve čtvrtek 25. dubna se v Olomouci sešlo Shromáždění svazu Nové odbory na svém XIX. zasedání. Na programu bylo projednání změn Stanov a Volebního řádu svazu, úprava Statutu Sociálního fondu s cílem zvýšit některé vyplácené příspěvky.

rcOShromáždění dále projednalo a schválilo účetní závěrku svazu za rok 2023 a v neposlední řadě vyhlásilo volby a nominační období pro volbu předsedy, místopředsedů a Dozorčí rady svazu. Tyto volby proběhnou 28.11.2024 v Olomouci.

V oblasti změn Sociálního fondu dochází ke zvýšení příspěvku při dlouhodobé pracovní neschopnosti a rovněž se i zvyšuje příspěvek při ošetřování člena rodiny, kdy se zavádí roční limit a rozšiřuje se možnost čerpat příspěvek i na další dítě. Nově se zavádí příspěvek při úraze odborového funkcionáře, při výkonu funkce a odborové činnosti.
V rámci jednání bylo vyhodnoceno rovněž i kolektivní vyjednávání pro rok 2024 a stejně tak i vyjednávání kolektivních smluv vyššího stupně.

Další, XX. Shromáždění se uskuteční 28.11.2024 v Olomouci společně s avizovanými volbami.

ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám