V Litomyšli jednalo Předsednictvo svazu

V úterý a středu 25. a 26. května se v Morašicích u Litomyšle sešlo Předsednictvo svazu na svém XXXIV. zasedání. V rámci dvoudenního zasedání se Předsednictvo zabývalo činností svazu, dalšími vnitrosvazovými záležitostmi a aktuálními tématy v rámci meziodborové spolupráce.

Nove odbory vlajka 1500x800mmV oblasti posilování členské základny byly diskutovány aktuální nabídky ke členství, které nám od odborových organizací přicházejí. Jak stěžejní nyní považujeme rozvoj meziodborové spolupráce, a to nejen současnou aktivitou ve vznikající platformě nezavislých svazů, ale i se další komunikací a spoluprací s dalšími svazy.

Předsednictvo dále diskutovalo restart mezinárodní činnosti, která v průběhu pandemie z pochopitelných důvodů zcela ustala. Obnovit by se tak měla nejen spolupráce se subjekty v zahraničí, ale i s mezinárodními odborovými subjekty, které zastřešují odbory na evropské i světové úrovni.

Předsednictvo se rozvněž zabývalo hospodařením Sociálního fondu svazu, ze kterého už bylo našim jednotlivým členům svazu vyplaceny příspěvky při různých životních situacích ve výši téměř 750.000Kč.

Další jednání Předsednictva se uskuteční na podzim.

ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám