Topící se zaměstnanci ostravské hutě

Ministr financí se nechal slyšet, že bude zachránce této huti a že jedná se zájemce od koupi. To je velmi zvláštní. Že tak najednou? Celková situace v ostravské huti Liberty je dlouhodobě spíš zoufalá a trapná. A ani bych se nedivil, že by ze strany ministra financí šlo o další mlhu. O snahu zlepšit obraz vlády, která desetitisíce zaměstnanců hodila přes palubu a nechává je pomalu utopit .... říká předseda svazu Juryšek.
číst více

Nastává čas dovolených. Kdo určuje její čerpání? A může ji šéf zrušit?

Podle zákoníku práce, dovolenou určuje vždy zaměstnavatel. Ten je pak povinen určit čerpání dovolené zaměstnanci tak, aby byla vyčerpána v tom kalendářním roce, za který dovolená náleží. Při určování dovolené by ale měl přihlédnout kromě provozních potřeb i k oprávněným zájmům zaměstnance.

V Mělníku se sešli zástupci odborových svazů

Ve středu 5. června se v hotelu Olympionik v Mělníku sešli zástupci odborových svazů. Jde o navazující schůzku na první setkání, které se odehrálo na konci dubna v Židlochovicích na jižní Moravě.

V Litomyšli jednalo Předsednictvo svazu

V úterý a středu 25. a 26. května se v Morašicích u Litomyšle sešlo Předsednictvo svazu na svém XXXIV. zasedání. V rámci dvoudenního zasedání se Předsednictvo zabývalo činností svazu, dalšími vnitrosvazovými záležitostmi a aktuálními tématy v rámci meziodborové spolupráce. 

Podporujeme ohlášenou stávku zaměstnanců v justici

Svazu Nové vyjadřuje plnou podporu ohlášené stávce zaměstnanců v justici avizované stávce ohlášené Odborovým svazem justice na příští středu 29. května.

Blíží se volby do Evropského parlamentu

Již za dva týdny se v celé Evropské unii budou konat volby. V těchto volbách si budeme volit poslance a poslankyně Evropského parlamentu, který je jediným přímo voleným nadnárodním shromážděním na světě. Poslanci Evropského parlamentu zastupují zájmy občanů EU na evropské úrovni.

Adresa

Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
ČESKÁ REPUBLIKA

Zavolejte nám

Napište nám

sekretariat@noveodbory.cz

Datová schránka: ica7eus

Odkazy