V OLOMOUCI SE USKUTEČNILO XVIII. SHROMÁŽDĚNÍ ZÁSTUPCŮ ČLENSKÝCH ORGANIZACÍ SVAZU

.

IMG 0622V úterý 7. listopadu se v Olomouci uskutečnilo XVIII. Shromáždění zástupců členských organizací naše svazu.

Přítomní zástupci organizací tak v tomto projednali především aktuální situaci ve svazu a stav členské základny. Schválili změny Stanov svazu, změny v Sociálním fondu a schválili rozpočet na rok 2024. V oblasti Sociálního fondu dojde od 1.1.2024 ke změnám ve výši jednotlivých dávek či rošíření možností čerpání příspěvků z fondu. Sociální fond je velmi oblíbený a důležitý prostředek přímé finanční pomoci jednotlivým členům.

Ve schváleném návrhu rozpočtu svazu pro rok 2024 je reagováno na zvyšující se režijní náklady svazu, které se daří pokrývat příjmy a celkový rozpočet je navržen jako mírně přebytkový. Projednána byla rovněž i pololetní účetní závěrka a výsledky hospodaření za první pololetí tohoto roku.

Diskutovány byly i další nabídky členům v oblasti oblíbených rekondičních pobytů v lázních, které se daří dojednat i pro další rok a nově i probíhající jednání s cestovní kanceláří o navázání spolupráce v oblasti pobytových a poznávacích zájezdů.

Náš svaz sice nepatří mezi ty velké svazy, přesto se snaží pro své členy dělat maximum služeb spojených s odborovou činností. Proto byly na Shromáždění i vyhodnoceny právní služby a poradenství, které jsou stěžejním piliřem odborové činnosti. To se mimo jiné projevuje pokračujícím zájmem o členství v našem svazu. V této souvislosti bohužel ve většině případů nemůžeme přijímat odborové organizace, které jsou zakládány či již aktivními členy jiných odborových svazů a jejichž stanovy toto výslovně zakazují.

Součástí Shromáždění bylo i školení z oblasti pracovního práva, které reagovalo především na aktuálně platnou tzv."transpoziční novelu" Zákoníku práce, kde dochází v řadě oblastí ke zcela zásadním změnám.

Další Shromáždění se uskuteční na jaře roku 2024 opět v Olomouci. Zápis z jednání Shromáždění je k dispozici na intranetu svazu.
(SNO)

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz