V OLOMOUCI SE SEŠLI ZÁSTUPCI ČLENSKÝCH ORGANIZACÍ

IMG 0154V úterý 20.září se v Olomouci sešli zástupci členských organizací našeho svazu na XV. Shromáždění.

Na programu jednání byla řada bodů, především projednání pololetní účetní závěrky hospodaření svazu a výsledků hospodaření svazu za první pololetí roku 2022 a aktuální informace o činnosti svazu, vyhodnocení naší aktuální nabídka benefitů a rekreace, včetně jejich úprav pro následující rok 2023.

Účastníci Shromáždění rovněž hovořili o situaci u jednotlivých zaměstnavatelů a o hrozbách, kterým aktuálně čelí. První negativní dopady na zaměstnavatele jsou již tady, kdy z důvodů vysokých cen energií a rozkolísanému trhu někteří výrobci omezili výrobu a společně s tím začali řešit personální otázky.

Prozatím jde o první kroky, které zpravidla nejdříve dopadají na případné zaměstnance z řad agentuRních pracovníků, ale máme signály, že začíná narůstat počet neprodloužených smluv u zaměstnanců s pracovní smlouvou na dobu určitou a někteří zaměstnavatelé se chystají rovněž v rámci krizových plánů na hromadná propouštění a velké organizační změny.

Zástupci členských organiazcí jednoznačně konstatovali, že situace je velmi vážná a hrozby, které se před nás staví mohou mít fatální následky.

Proto účastníci vyzývají všechny naše členské organizace a jejich jednotlivé členy dle vlastního uvážení k podpoře a účasti na případných protestních akcích, např. na Demonstraci Proti chudobě, pořádané dne 8.října 2022 ČMKOS v Praze.