V JANSKÝCH LÁZNÍCH JEDNALO PŘEDSEDNICTVO SVAZU

IMG 3516V Janských Lázních se ve středu 23. března sešlo Předsednictvo svazu na svém XXIV. zasedání. Předsednictvo projednalo a schválilo Účetní závěrku hospodaření svazu za rok 2021.

Předsednictvo podrobně projednalo všechny probíhající právní kauzy, ve kterých se svaz angažuje a kdy aktivně pomáhá členskýcm oragnizacím a jejich jednotlivým členům. Jeden případ, kdy jsme zastupovali zaměstnance u soudu ve věci nevyplacené náhrady mzdy při pracovní neschopnosti jsme úspěšně ukončili dohodou se zaměstnavatelem na finančním vypořádání.

Mezi dalšími body jednání byly organizační věci týkající se přípravy jednání Shromáždění svazu, které je plánované na duben a rovněž i zorganizování školení pro členské organizace ve věci právních otázek. V neposlední řadě jsme debatovali i důsledky ruské agrese na Ukrajině a kroky v jednotlivých firmách pro pomoc svým vlastním ukrajinským pracovníkům či uprchlíkům.

Další jednání Předsednictva se uskuteční v měsíci květnu. Zápis z jednání je přístupný v Intranetu.