CESTA NA JADRAN JE VOLNÁ!

Pakostane shutterstock 281435399Náš svaz pořádá v termínu 23.7. - 1.8. pobytový zájezd do chorvatského letoviska Pakoštane. Přes počáteční obavy z různých omezení a restrikcí se nyní naplno otevřela cesta k vysněné a zasloužené dovolené na jaderském pobřeží.

Nyní Chorvatsko zrušilo veškerá omezení pro přijíždějící turisty a od 18. 6. 2021 mohou tedy i čeští občané vstupovat do Chorvatska za stejných podmínek jako před vypuknutím nemoci COVID-19. Do Chorvatska občané ČR vstupují pouze na základě platného cestovního dokladu (občanský průkaz nebo cestovní pas) bez dalších náležitostí.

I nadále zůstává v platnosti doporučení předem svůj vstup do Chorvatska nahlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.entercroatia.mup.hr.

Jediná nepříjemnost tak vzniká při návratu z Chrovatska zpět domů do ČR. Osoby očkované a osoby jenž prodělaly onemocnění COVID-19 vyplní jednoduchý online Příjezdový formulář. Ostatní osoby cestující z Chorvatska musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře, a dále je povinnost podstoupit antigenní nebo RT-PCR test na přítomnost SARS-CoV-2 nejpozději 5 den po příjezdu do ČR.

Už se moc těšíme až vyrazíme k moři a užijeme volných dnů dovolené na slunném Jadranu. Více o našem zájezdu do chorvatksého Pakoštane v záložce REKREACE.