ÚTOK NA ODBORY - ZAMĚSTNAVATEL SE SOUDNĚ DOMÁHÁ ZRUŠENÍ ODBOROVÉ ORGANIZACE!

Nove odboryNaše členská Odborová organizace při Církevní konzervatoři Opava, čelí bezprecedentním útoku ze strany zaměstnavatele, u kterého působí. Jeho chování, kdy zaměstnancům vyhrožuje propuštěním, nevyplácením odměn za odvedenou práci nebo svévolným snížením úvazku, nese, dle našeho názoru, všechny známky porušování svobody sdružování a shromažďování.

Naše členská odborová organizace vznikla jako obrana zaměstnanců proti šikaně, bossingu a svévolnému porušování školského zákona ze strany zaměstnavatele, Církevní konzervatoře zřízené Německým řádem Bailivia Čechy, Morava a Slezsko.

Zaměstnavatel vyvíjí hrubý nátlak na zaměstnance s cílem znemožnit odborové organizaci výkon práv dle Zákoníku práce a Českou republikou ratifikovaných mezinárodních úmluv a soudní cestou se domáhá jejího zrušení.
Vyjadřujeme plnou podporu naší členské organizaci a jsme připraveni její zákonná práva a zájmy tvrdě hájit.
Soudní líčení se bude konat zítra, 24. července v 8.30 u Krajského soudu v Ostravě. O jeho průběhu budeme informovat.