MIMOŘÁDNÉ SHROMÁŽDĚNÍ SVAZU

Nove odbory rgb negV pondělí 17. června se v Olomouci sešlo mimořádné shromáždění našeho svazu, aby prodiskutovalo ekonomické a organizační záležitosti týkající se fungování a chodu Nových odborů. Zúčastnily se ho tři čtvrtiny členských organizací, přičemž některé z nich byly zastoupeny i více členy. Shromáždění bylo vedeno formou kulatého stolu, což posílilo pocit sounáležitosti jednotlivých členů s celkem.

Vzhledem k ekonomické situaci svazu bylo rozhodnuto, že vedoucí tým bude posílen o pozici hospodáře, kterým se stal ekonom Tomáš Vokoun. Úkolem hospodáře bude, ve spolupráci s Předsednictvem a Dozorčí radou, stabilizovat ekonomiku svazu a usilovat o vyrovnaný, v budoucnu přebytkový, rozpočet. To se neobejde bez rozpočtových škrtů.

Na Nových odborech si ceníme především toho, že jsou orientovány na lidi,“ řekla po Shromáždění Miroslava Chromá, předsedkyně Odborové organizace Centra služeb pro seniory Kyjov. „Myslíme si, že ekonomická stránka, byť je důležitá, není zásadní. Proto plně souhlasíme s navrhovanými rozpočtovými úsporami. Pro nás jsou nejcennější lidské vazby a vzájemná pomoc, které se nám od svazu dostává v plné míře.

Předsednictvo svazu vyzvalo členy k vyšší participaci na činnosti svazu, především v oblasti ideového směřování a propagačně-marketingových aktivit. Některé z členských organizací přímo na místě deklarovaly svou připravenost k účasti na aktivitách svazu, celkově se členové shodli na potřebě hlubší provázanosti a kvalitnější, dostupné komunikace.

Bylo velmi povzbuzující dnes cítit podporu a zájem od funkcionářů členských organizací. Je to skvělý počátek prohloubení vzájemné spolupráce pro další růst a budoucnost našeho společném svazu.“ zhodnotil průběh Shromáždění předseda Jaroslav Juryšek