PRÁVNÍ PORADNA PRO NAŠE ČLENY JIŽ ČTVRT ROKU!

paragrafNa začátku ledna tohoto roku jsme pro naše členské organizace a jejich odboráře zprovoznili právní poradnu. Ta funguje prostřednictvím formuláře umístěného na našem webu, kde může člen jednoduše popsat svůj dotaz včetně odeslání potřebných příloh. Dojde tak k propojení a zkontaktování mezi jím a oběma našimi právníky, kteří dotazy zpracovávají.

Z dotazů došlých za první tři měsíce se ukazuje, že největším problémem, který naše členy trápí jsou otázky spojené s organizací práce. Tedy, s rozvržením směn, jejich počítáním, krácením a s přesčasovou prací. Další nejčastější dotazy jsou z oblasti BOZP a vztahují se na používání ochranných pracovních pomůcek a jejich vybavování zaměstnanců. Několik dotazů se rovněž týkalo i nepracovní problematiky, především z oblasti občanského a trestního práva. I v těchto otázkách členové dostali základní informace a stanoviska.

Jsme rádi, že se služba ujala a členové ji využívají. Současně náš svaz pravidelně pořádá školení pro členské organizace. Především v oblasti pracovního práva. Nejbližší školení se uskuteční na podzim tohoto roku.