ODBOROVÉ ORGANIZACE HLÁSÍ ÚSPĚŠNÁ VYJEDNÁVÁNÍ KOLEKTIVNÍCH SMLUV

.

39E0B482 F283 4509 868C 91B911063486V některých firmách se vyjednávání Kolektivních smluv pro rok 2021 mírně protáhlo až do prvních měsíců letošního roku. Nyní lze konstatovat, že ve většině podniků, kde působí naše členské organizace došlo k dohodám o mzdách pro rok 2021 a vyjednávání byla uzavřena.

Ačkoliv to vloni vypadalo, že se ekonomika zcela zastavila, a firmy se budou potýkat s existenčními problémy, a tím pádem, že i kolektivní vyjednávání pro rok 2021 bude složité a nelehké, tak ve výsledku se toto nepotvrdilo. Naše členské organizace hlásí, že kolektivní smlouvy pro rok 2021 se podařilo vyjednat všude, kde se tomu tak děje každoročně a shodně potvrzují, že považují uzavřené smlouvy spíše za úspěšné.

Konkrétněji je možné podívat se na hlavní zájmový okruh a tím jsou mzdy zaměstnanců. Zde dochází téměř všude k dohodě na garanci růstu mezd o procenta v intervalu od 2,3 do 6%. To je s ohledem na očekávanou inflaci a současnou v mnohém nejistou situaci v tomto roce velmi slušný výsledek. Nicméně i ve firmách, kde se na růstu mezd nedohodli nelze tvrdit, že se příjmy zaměstnanců propadnou. Zde totiž došlo ke sjednání různých odměn a bonusů, či jejich valorizaci, které se v roční bilanci projeví právě ve formě nárůstu mezd. V této oblasti nám všechny organizace hlásily, že zaměstnavatelé použily argumentaci v souvislosti se zrušením tzv.superhrubé mzdy. Členské organizace nicméně na tuto rétoriku odmítly přistoupit, a otázka plánu vývoje mezd se tak opírala při vyjednávání spíše o ekonomiku firem, nikoliv podzimní mediálními výstupy Vlády.

Benefity si všechny organizace zachovaly a podařilo se jim dohodnout i dílčí valorizace některých z nich. Především ve formě odměn, výročí a příspěvků na penzijní připojištění či životní pojištění.

Samostatnou kapitolou se při jednání stalo zavedení tzv.stravenkového paušálu, na který se možná někteří těšili, ale náš svaz tento institut obecně organizacím nedoporučuje sjednávat. Proto je dobrá zpráva, že současný systém příspěvku na stravu pro zaměstnance ve formě stravenek byl zachován. Zde se sluší pochválit i zaměstnavatele, že na tuto změnu sami výrazně netlačili.

Naše členské organizace tak celkově hodnotí ukončené vyjednávání smluv pro rok 2021 většinově za konstruktivní a za úspěšné.
(SNO)

 

NABÍDKA PRO ODBOROVÉ ORGANIZACE

.

PhotoScanOdborovým organizacím nabízíme možnost objednat si tištěný PENĚŽNÍ DENÍK ODBOROVÉ ORGANIZACE v nové aktualizované verzi (na základě připomínek z odborových organizací). Peněžní deník obsahuje vše potřebné pro řádné vedení účetnictví Odborové organizace (jednoduché účetnictví dle zákona č.563/1991 Sb. v platném znění).

Rozsah:   32 listů
Cena:       50Kč / ks pro členské Odborové organizace svazu Nové odbory (včetně poštovného)
                 75Kč / ks pro ostatní Odborové organizace a zájemce (včetně poštovného)

Deníky zasíláme doporučenou poštou. Úhrada je vždy na základě fakturace. Na dobírku nezasíláme. Objednávejte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
AKCE - při objednávce 2 a více kusů Peněžního deníku poskytujeme všem slevu 15% z celkové ceny objednávky!
(SNO)

 

 

 

NABÍDKA PORADENSTVÍ A POJIŠTĚNÍ PRO NAŠE ČLENY

.

CCB38253 F7EA 4276 9F0D F4015D82EF09Svaz Nové odbory si je vědom současných nástrah života při nenadálých životních situacích, ke kterým patří například pracovní úraz, autonehoda nebo vážné onemocnění. K závažným tématům se řadí také ochrana před ostatními riziky, která mohou v životě člověka nastat, například nevýhodné půjčky, špatné zajištění nebo újma na zdraví či škoda na majetku.

Cílem svazu je poskytnout svým členům maximální péči, a proto nabízí široké portfolio služeb. Svaz se snaží svým členům zprostředkovat kvalitní poradenství, a možnost sjednání pojištění prostřednictvím ověřených a spolehlivých pojišťovacích poradců. V této oblasti spolupracujeme se společností vašepojištění s.r.o.

Jsme velmi rádi, že se tato spolupráce dlouhodobě osvědčuje, jak vyplývá z reakcí jednotlivých členů a z informací ze společnosti vasepojisteni. Naši členové nejčastěji řeší konzultace v oblasti pojištění vozidel, nemovitostí a velmi často i otázky kolem hypoték. Doplňkové služby pro naše členy jsou pro nás velmi důležité a klademe na jejich kvalitu velký důraz. 

V případě dotazů či zájmu o nezávazné poradenství či sjednání pojištění se můžete obrátit na nás Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo přímo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
DÁLE
(SNO)

 

ZMĚNY V SOCIÁLNÍM FONDU SVAZU

.

2021 01 07 3Od 1.1.2021 vstoupily v platnost změny v Sociálním fondu svazu. Došlo k úpravám při čerpání jednotlivých dávek.

Především v dávce při pracovní neschopnosti, kde vzniká nárok již po uplynutí 30 kalendářních dnů nemoci a dále dochází k navýšení příspěvku až na 1.500Kč. Obnoveny byly rovněž i dávky při narození člena na 1.500Kč za každé dítě a při Ošetřování člena rodiny, kdy příspěvek činíí 100Kč za každý den takového ošetřování. Novou dávkou je příspěvek při úmrtí člena ve výši 2.000Kč.

O všechny dávky si členové žádají prostřednictvím jednotného formuláře ve svých organizacích, ve kterých jsou členy. Svaz následně odborové organizaci tyto žádosti refunduje. 

Sociální fond našeho svazu je podpůrný fond pro jednotlivé členy našich členských organizací a je doplňkem k různým benefitům, které svým členům nabízí jednotlivé organizace. Více informací v záložce Sociální fond.
(SNO)

 

NABÍDKA LETNÍHO DĚTSKÉHO TÁBORA 2021

.

107053914 10159885072620130 1164729705128001005 oNáš svaz připravil ve spolupráci s přerovskou volnočasovou organizací MAMUT (TBM, z.s.) nabídku pro děti našich členů ve věku od 6 do cca 15 let, zúčastnit se v příštím roce v červenci, letního dětského tábora na táborové základně v Chrasticích u Starého Města pod Sněžníkem.

Organizace MAMUT se zabývá akcemi pro děti, školy a rodiny. Mezi její hlavní aktivity patří organizaování dětských táborů a školních akcí. Mamutov je táborová základna, která se nachází v pohoří Králického Sněžníku u obce Chrastice, v údolí Prudkého potoka, kam celý den svítí slunce. Samostatně stojící táborová základna je obklopena lesy a loukami. Krásná příroda a kvalitní zázemí v dobrém technickém stavu dodává táboru atmosféru.

Tábor s názvem "Putovní pohár 2021" se uskuteční 11. - 19. července 2021 a doporučujeme jej především dětem, které na žádném táboře ještě nebyly a které jedou na svůj první letní tábor vůbec. Ale účastnit se ho mohou všechny děti, protože nejoblíbenější mamutí hry a osvědčená motivace prostřednictvím celotáborové hry – to je spojení, které děti baví už roky.

Celotáborová hra začíná společným během s pochodní přes naši táborovou olympijskou vesničku. V nejvyšším bodě pomocí pochodně zažehneme plamen symbolizující zahájení dalšího ročníku her. V následujících dnech budou oddíly bojovat ve hrách, soutěžích a turnajích. Jen členové vítězného týmu zažijí na konci zápolení nezapomenutelný pocit, kdy se mohou napít šampaňského z poháru a jejich jména jsou navždy zapsána do podstavce Mamutího poháru. Na ostatní čeká raut, kde si společně s vítězi mohou užít poslední mega párty zakončující tyto hry. Sláva vítězům – čest poraženým!

Pro děti je zajištěna Táborová kuchyně (strava 6x denně, včetně přídavků jídla a druhé (studené) večeře pro větší jedlíky, celodenní pitný režim, zpestření snídaně: několikrát formou švédských stolů, zařazení dostatečného množství ovoce, zeleniny a mléčných výrobků, zajištění stravování v souladu s dietou). Ubytování v areálu v horské přírodě s čistým ovzduším s využitím dvou velkých kluboven (při špatném počasí), nové moderní stany s podsadou (z r. 2016 a 2020), pro menší děti ubytování v hlavní budově, altán se světelnou a audio technikou (pořádání diskoték), venkovní krytá posezení, kamenné ohniště s posezením, hřiště na discgolf a fotbalové hřiště, vybavení na stolní tenis, bufet s posezením pod slunečníky, osvětlení areálu v noci.

V ceně je zahrnuto ubytování a strava, zajištění programu, výlet včetně vstupného a dopravy, vzpomínkové video z tábora, náklady spojené s případným lékařským ošetřením, doprava ze 14 měst, pojištění (Táborové pojištění je sjednáno exkluzivně pro tábory Mamut (produkt „CP Mamut“) pojištění rizik: storno ze zdravotních důvodů, odpovědnost za újmu na zdraví a škody na majetku, zavazadel, trvalé následky úrazu, denní odškodné v případě hospitalizace a právní ochrana.)

Přihlašovací formulář najdete ZDE. Další informace v záložce REKREACE.

LETNÍ PRÁZDNINY JSOU SICE DALEKO, ALE - HURÁ NA PRÁZDNINY!

(SNO)

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Tel:      582 319 229
Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz