AKTUALIZOVANÁ NABÍDKA PRONÁJMU ODBOROVÝCH CHAT

.

20210116 105833Od 1.2.2023 dochází k aktualizaci nabídky zvýhodněného pronájmu rekreačních chat naší partnerské Podnikové odborové organizace OS TOK VEBA Broumov.

Tato odborová organizace vlastní tři chaty, dvě v oblasti Krkonoš (Pomezní boudy a Janské Lázně) a jednu v Javořích horách u Broumova (Janovičky). Chaty jsou účelně zařízeny pro rodinou dovolenou v přírodě a nabízí tak možnosti strávit v krásné přírodě klidnou dovolenou.

Ve výbavě je vše potřebné pro pobyt, včetně kuchyně s veškerým nádobím, myčkou, dále potom ústředním topením a teplou vodou. Ubytování je dle dispozice ve dvou až pěti lůžkových pokojích.

Chaty jsou k dispozici celoročně a nově se pronajímají vždy pouze celé, bez ohledu na počet ubytovaných osob.

Chcete-li s rodinou či přáteli strávit klidnou a parádní dovolenou na horách, pak jsou tyto chaty ideální. Upozorňujeme ale, že v období se zimní pokrývkou může být dostupnost některých chat komplikovaná.

Informace o chatách, ubytování a cenách ubytování naleznete v záložce REKREACE.
(SNO)

 

ODBOROVÉ ORGANIZACE A DATOVÉ SCHRÁNKY

.

datove schranky logo 04V roce 2021 byl schválen zákon č. 261/2021 Sb. kterým se mění některé zákony v souvislosti s další elektronizací postupů orgánů veřejné moci (tzv. DEPO).

DEPO dotváří změny, které v oblasti elektronizace ve veřejné správě přinesl zákon č. 12/2020 Sb., o právu na digitální služby. Podle zmíněného zákona č. 261/2021 Sb. budou od 1.1.2023 (postupně do března 2023) státem (ministerstvem vnitra) automaticky zřízeny datové schránky všem právnickým osobám a podnikajícím fyzickým osobám, které budou mít povinnost komunikovat s orgány veřejné moci právě datovou schránkou.

Toto platí tedy i pro všechny odborové organizace! Datová schránka se v zásadě ovládá jako email a může zjednodušit činnost odborové organizace v komunikaci s úřady. Není proto třeba se obávat jejího používání. Další informace a rady jsme poskytli našim členským organizacím. Informace je možné získat i na https://www.mojedatovaschranka.cz/
(SNO)

 

 

OD LEDNA DOŠLO KE ZMĚNĚ VÝŠE STRAVNÉHO A STRAVENKOVÉHO PAUŠÁLU

.

1EBC57EF B611 4BE6 A3EA B7EBC124182DMinisterstvo práce a sociálních věcí vydalo 19. prosince 2022 vyhlášku č. 467/2022 Sb., kterou byly změněny sazby základní náhrady za používání silničních motorových vozidel a stravného a o stanovení průměrné ceny pohonných hmot pro poskytování cestovních náhrad pro rok 2023

Tím došlo ke zvýšení náhrad stravného a návazně na to, se tak od 1. ledna zvýšil limit stravenkového paušálu z 99,40 Kč na 107,10 Kč (70 % ze 153 Kč – sazba pro pracovní cestu 5 – 12 h).

Na vyšší stravné bude v roce 2023 nárok díky zvýšení i při zahraničních cestách do celkem 25 zemí či skupin států – mimo jiné do Polska, Švédska, Dánska, Finska a Izraele. Zahraniční stravné se může změnit i během roku, jestliže pak v daném státě dojde ke zvýšení nebo snížení cen o víc než 20 procent.
(SNO)

 

 

MINIMÁLNÍ MZDA VZROSTE OD LEDNA NA 17 100 KORUN

.

2022 12 22Ministr Jurečka včera oznámil, že Vláda schválila zvýšení minimální mzdy o 1.100Kč na hodnotu 17.100Kč od 1.1.2023. To je jistě dobrá zpráva pro zaměstnance. Ne tak dobrou zprávou ovšem je, že současně nedošlo k příslušnému navýšení v jednotlivých skupinách prací u tzv. zaručené mzdy.

Špatně to je pro drtivou většinu zaměstnanců, kteří jsou odměňováni mzdou spadající do nejčastějších dvou skupin a to jsou druhá a třetí (obvykle 3 až 6 tarifní stupeň). Pro ně se totiž nic nemění, a pokud jsou odměňováni na úrovni zaručené mzdy, zvýšení minimální mzdy se ji prakticky nijak nedotkne.

Je to nešťastné řešení, kdy dochází sice k pomoci té nejhůře odměňované a nejméně kvalifikované skupiny zaměstnanců, ale současně to stírá rozdíly mezi kvalifikací potřebnou pro jednotlivou práci. Rozdíl v nejnižší mzdě, tak bude mezi zaměstnancem pracujícím na pozici třeba pracovníka v úklidu a řidičem vozidla do 3,5t je pouhých 600Kč za měsíc.

Podle našeho názoru je dobře, že Vláda nakonec zvýšila minimální mzdu o více než, původně avizovaných 350Kč, ale současně nesouhlasíme s tím, aby mzda zůstávala nedůstojnou almužnou. Vláda by neměla podléhat tradičnímu tlaku zaměstnavatelů, kteří se pochopitelně snaží udržet pracovní sílu s co nejnižšími mzdovými náklady.

Tisková zpráva MPSV
(SNO)

 

V OLOMOUCI SE USKUTEČNILO SHROMÁŽDĚNÍ ZÁSTUPCŮ ČLENSKÝCH ORGANIZACÍ SVAZU

.

Nove odboryV pátek 9. prosince se v Olomouci uskutečnilo Shromáždění zástupců členských organizací.

Přítomní zástupci organizací tak v tomto již vánočním čase projednali především stav a chod svazu a návrh rozpočtu svazu pro rok 2023. V rámci jednání se přítomní dozvěděli o aktuální činnosti Předsednictva a v rámci diskuzí mezi sebou i o situaci v jednotlivých firmách. Projednána byla rovněž i průběžní zpráva hospodaření svazu za první tři čtvrtletí roku 2022 a stav hospodaření Sociálné fondu svazu.

Další Shromáždění se uskuteční ve čtvrtek 27.dubna 2023 opět v Olomouci.
(SNO)

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz