OSLAVILI JSME PĚT LET SVÉ ČINNOSTI

.

Nove odboryNa začátku července jsme oslavili již pět let naší činnosti na odborové scéně. Když jsme v roce 2016 náš svaz NOVÉ ODBORY v červnu zakládali, nedovedli jsme si snad ani představit, jak moc těžké bude rozjet funkční svaz, překonat všechny překážky a nástrahy a prosadit se mezi všemi odborovými svazy.

Navzdory všem peripetiím a díky podpoře našich organizací jsme prožili krásných prvních pět let, a nadále, i když pomalu rosteme. Za toto období jsme pomáhali založit téměř třicet odborových organizací, z nichž většina stále funguje a jsou součástí našeho svazu.

Za těch pět let se nám společně podařilo vybudovat funkční svaz samostatných a svobodných odborových organizací. Máme funční systém právních služeb, atraktivní benefity pro členy a hlavně osobní vztahy a kontakty mezi členy a svazem.

Přejme si, aby se nám společně dařilo naši práci i nadále rozvíjet a rozšiřovat, a tak zajistit růst našeho svazu.
(SNO)

 

CESTA NA JADRAN JE VOLNÁ!

.

Pakostane shutterstock 281435399Náš svaz pořádá v termínu 23.7. - 1.8. pobytový zájezd do chorvatského letoviska Pakoštane. Přes počáteční obavy z různých omezení a restrikcí se nyní naplno otevřela cesta k vysněné a zasloužené dovolené na jaderském pobřeží.

Nyní Chorvatsko zrušilo veškerá omezení pro přijíždějící turisty a od 18. 6. 2021 mohou tedy i čeští občané vstupovat do Chorvatska za stejných podmínek jako před vypuknutím nemoci COVID-19. Do Chorvatska občané ČR vstupují pouze na základě platného cestovního dokladu (občanský průkaz nebo cestovní pas) bez dalších náležitostí.

I nadále zůstává v platnosti doporučení předem svůj vstup do Chorvatska nahlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.entercroatia.mup.hr.

Jediná nepříjemnost tak vzniká při návratu z Chrovatska zpět domů do ČR. Osoby očkované a osoby jenž prodělaly onemocnění COVID-19 vyplní jednoduchý online Příjezdový formulář. Ostatní osoby cestující z Chorvatska musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře, a dále je povinnost podstoupit antigenní nebo RT-PCR test na přítomnost SARS-CoV-2 nejpozději 5 den po příjezdu do ČR.

Už se moc těšíme až vyrazíme k moři a užijeme volných dnů dovolené na slunném Jadranu. Více o našem zájezdu do chorvatksého Pakoštane v záložce REKREACE.
(SNO)

 

V HOSTINNÉM SE SEŠLO PŘEDSEDNICTVO SVAZU

.

IMG 3967Ve středu a čtvrtek 16. a 17. června v Hostinném jednalo Předsednictvo svazu za účasti Dozorčí rady svazu.

Projednána byla aktuální situace ve svazu a jeho členských organizacích. Především poskytované právní služby a porady pro jednotlivé členy, včetně aktuálně vedených kauz.

Jednání se rovněž zaměřilo otázky související s uzavíráním některých provozů a hromadným propouštěním. Rozhodnuto bylo o svolání XII. Shromáždění na 9.9. do Olomouce. Snad aktuální epidemická situace dovolí jeho uspořádání v normální formě.

Tradičně jsme vyhodnocovali průběžné plnění rozpočtu svazu a stav čerpání ze Sociálního fondu svazu, kdy bylo v tomto roce již vyplaceno 43 tis.

Další jednání se uskuteční ve středu 18.8. Zápis z jednání je v Intranetu.
(SNO)

 

 

 

NÁVRH RŮSTU MINIMÁLNÍ MZDY PRO ROK 2022

.

annie spratt TBHOuN6URGU unsplash editedPřed pár dny představila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, návrh na zvýšení minimální mzdy od 1.1.2022 na úroveň 18.000 Kč (dnes je její výše 15.200Kč). Podle Maláčové je teď při nízké nezaměstnanosti čas na tlak na růst výdělků.

Zaměstnavatelé jsou naopak pro mírnější přidání, a jak již avizovali, tak nejvýš o několik stokorun. Poukazují na dopady koronavirové krize na firmy. Podle podnikatelů by se nejnižší výdělek měl zvedat jako ostatní mzdy a ohled by se měl brát i na kondici ekonomiky.

Je nesporným faktem, který se po každém zvýšení minimální mzdy znovu a znovu opakuje, že její zvýšení má především pozitivní dopad na celkovou akceleraci růstu mezd a platů a zvýšení spotřeby domácností. Současně se tím pomáhá statisícům zaměstnanců, kteří jsou odměňováni právě touto minimální mzdou.

Rovněž se v minulosti nepotvrdily katastrofické prognózy pravice a zaměstnavatelů o masivním porušení a likvidaci podnikatelů.
O minimální mzdě bude jednat tripartita, která ovšem v minulých letech shodu nenašla. Rozhodovala pak nakonec vláda.

Náš svaz jednoznačně a dlouhodobě podporuje pravidelný růst minimální mzdy a její fixaci na průměrnou mzdu ve státě ve výši minimálně 50%. Současně je potřeba sledovat a vyhodnocovat úroveň chudoby a garanci důstojného života našich občanů.
Proto hodláme prosazovat návrh, aby minimální mzda od 1.1.2022 stoupla na hodnotu NEJMÉNĚ 18.000 Kč.
(SNO)

 

NABÍDKA PRO ODBOROVÉ ORGANIZACE

.

PhotoScanOdborovým organizacím nabízíme ke koupi tištěný PENĚŽNÍ DENÍK ODBOROVÉ ORGANIZACE v nové aktualizované verzi (na základě připomínek z odborových organizací). Peněžní deník obsahuje vše potřebné pro řádné vedení účetnictví Odborové organizace (jednoduché účetnictví dle zákona č.563/1991 Sb. v platném znění).

Rozsah:   26 listů
Cena:       55Kč / ks pro členské Odborové organizace svazu Nové odbory (včetně poštovného)
                 79Kč / ks pro ostatní Odborové organizace a zájemce (včetně poštovného)

Deníky zasíláme doporučenou poštou. Úhrada je vždy na základě fakturace. Na dobírku nezasíláme. Objednávejte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

AKCE - při objednávce 2 a více kusů Peněžního deníku poskytujeme slevu 15% z celkové ceny objednávky!
(SNO)

 

 

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Tel:      582 319 229
Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz