• slid 6

 • slid 1
 • slid 2
 • slid 3
 • slid 4
 • slid 5
 • slid8
 • slid 8
 • slid9
 • slid 9
 • nove odbory slide
 • slid 1 a

VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH SVAZU NOVÉ ODBORY

Jsme mladý a moderní svaz, který sdružuje samostatné a nezávislé odborové organizace i jednotlivé členy, kterým nabízí kromě tradiční odborové činnosti i řadu zajímavých benefitů a výhod.

Jsme zde pro vás, připraveni vám poskytnout aktivní pomoc při řešení pracovních a právních problémů.

Více o nás, naší činnosti, našich nabídkách i podmínkách členství se dozvíte na těchto stránkách.

AKTUÁLNĚ:

Proč je vládní balíček špatný

Emoce okolo představeného vládní balíčku opatření neutichají a to i přes fakt, že je spíše zahalen v oparu nejasností a nekonkrétností, než aby se přesně vědělo co přinese či jaké dopady, ať už pozitivní či negativní přinese. Diskuze a odhady analýz se ve všech mediích střídají jako svatí na orloji. Koalice se ovšem dohodla na tom na čem se dohodla, a jak vláda, tak i premiér prohlašují, že nebudou ustupovat nátlaku a vše co nejdříve (tedy bez všeobecné diskuze) prosadí do legislativy.

>> ČÍST DÁLE <<

XVII. Shromáždění svazu

Ve dnech 15. až 19. května se uskutečnilo, mimořádně korespondenční formou, XVII. Shromáždění členských organizací svazu. Na programu jednání Shromáždění bylo projednání a schválení Závěrky hospodaření svazu za rok 2022 a stav hospodaření Sociálního fondu svazu. Usnesení z jednání je ke stažení v intranetu.

 

Vláda schválila zvýšení náhrad výdělku po pracovním úrazu a nemoci z povolání

Náhrady za ztrátu výdělku po pracovním úrazu či po nemoci z povolání, ale také pro pozůstalé po zemřelých pracovnících se od června znovu zvýší. Zvedne se totiž průměrný příjem, ze kterého se počítají. Růst má stejně jako procentní část důchodu, která se při mimořádné červnové valorizaci zvýší o 2,3 procenta a k tomu ještě o 400 korun. Stejně jako u zaměstnanců se upraví i náhrady po služebním úrazu či nemoci z povolání vojákům a policistům.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Vláda schválila novelu se zpřísněním pro agentury a definicí nelegální práce

Na konci dubna Vláda schválila návrh novely se zpřísněním pravidel pro pracovní agentury a s novou definicí nelegální práce. Změny by měly začít platit od ledna 2024. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Normu dostane k projednání Parlament a poté k podpisu prezident. Novela podle Jurečky mimo jiné posiluje kontrolu, zvyšuje pokuty a upřesňuje, kdy je možné povolení ke zprostředkování zaměstnání agentuře odebrat.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Vítáme u nás nové členy

Od května řadu našich členských organizací rozšířila další. Tentokrát je to Nezávislá odborová organizace Papírny Brno. Posiluje se tak zastoupení odborových organizací našeho svazu z oblasti papírenství. Nezávislá odborová organizace Papírny Brno působí u zaměstavatele, který spadá do holdingu Krkonošských papíren a v tomto závodě se zaměřuje na výrobu papírenského zboží pro školu či kancelář. Těšíme se na společnou odborovou práci.
Jsme otevřeným svazem, který si zakládá na osobním přístupu a řídí se našim mottem PARTNERSTVÍ - PŘÁTELSTVÍ - SOLIDARITA.

 

Vláda představila "Ozdravný balíček"

Na včerejší tiskové konferenci, která spíše připomínala panelovou diskuzi na nějaké konferenci, než dobře připravenou tiskovku, vláda představila svoji představu jak uzdravit veřejné finance a také důchodovou reformu. Po téměř třičtvrtě hodině opakujících se vystoupeních jednotlivých představitelů jednotlivých vládních stran, kde dokola vysvětlovali, že to co hodlají představit je nutností, nezbytností a vlastně i podmínkou, bez které náš stát zkrachuje a vše pomine včetně bezplatného školství a zdravotnictví, byly konečně přestaveny hlavní obrysy změn a reforem.

>> ČÍST DÁLE <<

 

Odběr novinek

Pokud chcete dostávat novinky našeho odborového svazu, vyplňte svůj email.
Invalid email address.
Captcha
Neplatný vstup

Kontaktní údaje

Svaz Nové odbory
Ptenský Dvorek č.100
798 43 PTENÍ
IČ: 052 14 874
DIČ: CZ05214874
Datová schránka: ica7eus

Mobil:   736 512 973
E-mail: sekretariat@noveodbory.cz